10 listopada 2016 14:26 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 
Amon Amarth

Amon Amarth

Amon Amarth odwiedzi Polskę już w grudniu w ramach największej europejskiej trasy koncertowej zespołu w ciągu ostatnich trzech lat. Trasa promuje najnowszy album Szwedów – wydany w marcu bieżącego roku „Jomsviking” nakładem Metal Blade.

Na polskie koncerty fanów zaprasza osobiście Johan Hegg.

Zaproszenie obejrzyj tutaj.

W polskiej części trasy Amon Amarth wesprą rodacy z Grand Magus, promujący obecnie swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowane „Sword Songs”. Premiera albumu odbyła się 13 maja 2016 roku nakładem Nuclear Blast. Materiał na następcę „Triumph and Power” z 2014 roku powstał głównie w „Studio Supa” w Sztokholmie – zespół nagrał tam wokale, gitary i bas. Ścieżki perkusyjne muzycy zarejestrowali w „Top Floor Studios” pod okiem Roberto Laghi. Producent zajął się również miksami. Za mastering odpowiada Svante Forsback.

Jako support do europejskiej trasy Amon Amarth i Grand Magus dołączyli Niemcy z deathmetalowej formacji Dawn Of Disease. Zespół otworzy między innymi polskie koncerty promując materiał z trzeciego albumu studyjnego, zatytułowanego „Worship the Grave”. Premiera płyty odbyła się 24 czerwca 2016 roku nakładem Napalm Records. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w „Woodshed Studio” i „Soundlodge Studio” pod koniec 2015 roku.

Amon Amarth, Grand Magus i Dawn Of Disease

wystąpią:

7 grudnia 2016 – Kraków, „Kwadrat”

8 grudnia 2016 – Gdańsk, „B90”

9 grudnia 2016 – Warszawa, „Progresja Music Zone”

Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)