15 września 2016 21:02 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 
Amon Amarth

Amon Amarth

Knock Out Productions przedstawia serię trzech koncertów szwedzkich Wikingów z Amon Amarth.

Wykonująca melodyjny death metal formacja wystąpi 7 grudnia w krakowskim Kwadracie, 8 grudnia w gdańskim B90 i 9 grudnia w warszawskiej Progresji. Podczas jesiennej trasy Szwedzi będą promować swoją najnowszą, wydaną w marcu tego roku płytę „Jomsviking”. Najnowsze wydawnictwo jest również pierwszym albumem koncepcyjnym w historii zespołu. Będzie to również pierwsza trasa bez perkusisty Fredrika Anderssona, który opuścił zespół w zeszłym roku. Tempo utworom Amon Amarth nadawać będzie Jocke Wallgren z October Tide.

AMON AMARTH (Szwecja) melodyjny, epicki death metal:
Trudno wytłumaczyć, jak do tego doszło, ale Amon Amarth swoim epickim, melodyjnym death metalem rozkochał w sobie Amerykanów do tego stopnia, że przedostatni album Szwedów, „Deceiver Of The Gods”, dotarł do 19. miejsca w regularnym notowaniu „Billboardu”! W Polsce kapela potężnego Johana Hegga, perfekcyjne uosobienie Wikinga, choć prywatnie człowieka o gołębim sercu, też ma mnóstwo fanów i nie raz doświadczyła u nas wspaniałego przyjęcia. Tym razem Amon Amarth przyjedzie do Polski promować wyjątkowe dzieło, bo pierwszy koncepcyjny album w swej, liczącej ponad ćwierć wieku, historii – „Jomsviking”. Zespół czaruje na nim połączeniem deathmetalowej brutalności i wspaniałych wokali Hegga, z przepięknymi melodiami i epickim klimatem. A pomaga mu w tym sama królowa metalu, Doro Pesch, goszcząca w jednej z piosenek. Zaś obydwa klipy promujące album zrealizowali Amon Amarth nasi mistrzowie z Grupy 13.

W polskiej części trasy Amon Amarth wesprą rodacy z Grand Magus, promujący obecnie swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowane „Sword Songs”. Premiera odbyła się 13 maja 2016 roku nakładem Nuclear Blast. Materiał na następcę „Triumph and Power” z 2014 roku powstał głównie w „Studio Supa” w Sztokholmie – zespół nagrał tam wokale, gitary i bas. Ścieżki perkusyjne muzycy zarejestrowali w „Top Floor Studios” pod okiem Roberto Laghi. Producent zajął się również miksami. Za mastering odpowiada Svante Forsback.

7 grudnia 2016 – Kraków, „Kwadrat”

8 grudnia 2016 – Gdańsk, „B90”

9 grudnia 2016 – Warszawa, „Progresja Music Zone”
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)