2 maja 2015 13:35 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Trzy wspólne koncerty legendarnej formacji Venom oraz polskiego Vadera będą miały miejsce jeszcze w tym roku w trzech polskich miastach.

Venom razem z Vaderem w trzech polskich miastach!

Venom powstał w 1979 roku w Wielkiej Brytanii, w jego skład weszli muzycy z trzech innych zespołów: Guillotine, Oberon i Dwarf Star. Na początku grupa funkcjonowała jako kwartet z Cronosem na basie, Mantasem na gitarze, Abaddonem na perkusji i Clive’em „Jesus Christ” Archerem na wokalu. W kwietniu 1980 roku kapela nagrała swoje pierwsze utwory: „Angel Dust”, „Raise the Dead” i „Red Light Fever”. Wkrótce potem Clive Archer odszedł i od tego czasu Venom działał jako trio. Cronos, Mantas i Abaddon nagrali w trójkę najważniejsze albumy Venom – „Welcome to Hell”, „Black Metal”, „At War with Satan” – i już nie tak popularny „Possessed”.

Do dziś jednak jest to jedna z najważniejszych grup metalowych na świecie. W Polsce Venom pojawi się na trzech koncertach, podczas których zespołowi towarzyszyć będzie polska legenda ekstremalnego grania – Vader.

{youtube}9KwCOoEI0rM{/youtube}

Koncerty odbędą się kolejno 8 października w warszawskim klubie Proxima, 9 października w gdańskim Parlamencie i 11 listopada we wrocławskim Alibo.

Bilety w cenie 79 złotych można nabywać za pośrednictwem strony http://pwevents.pl/pl/bilety.html