13 maja 2015 14:46 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Absolutna legenda światowego rocka i jedna z najbardziej poważanych formacji na świecie jeszcze w tym roku pojawi się na jedynym klubowym występie w naszym kraju!

Europe wystąpi w Polsce!

Europe to jeden z najbardziej popularnych zespołów hard rockowych na świecie powołany do życia w 1979 roku (jako Force), a jego założycielami byli Joey Tempest, John Norum, Peter Olsson i Tony Reno. Grupa ma na swoim koncie 10 studyjnych albumów oraz 3 koncertowe krążki, które znalazły ponad 20 mln nabywców. W 1986 roku ukazał się trzeci album w dorobku formacji, „The Final Countdown”, który okazał się przełomowym krążkiem w historii grupy i w samych tylko Stanach Zjednoczonych album kupiło ponad 3 mln fanów i przez 70 tygodni płyta ta utrzymywała się na Billboardzie. To właśnie z tej płyty pochodzą takie hity jak tytułowy „The Final Countdown”, (który znalazł się na szczytach list przebojów w 25 krajach) czy też „Carrie”, a sam album uznany został za majstersztyk, na którym zespół mistrzowsko połączył ze sobą takie gatunki muzyczne jak hard rock, glam, heavy metal i blues. W 1992 roku formacja zawiesiła swoją działalność, a reaktywowana została w 2003 roku i od tego czasu regularnie wydawała kolejne płyty („Start from the Dark”/ 2004, „”Secret Society”/ 2006, „Last Look at Eden”/ 2009, „Bag od Bones”/2012). W marcu tego roku ukazał się najnowszy krążek w dorobku zespołu, „War of Kings”.

„To taka płyta, jaką zawsze chcieliśmy zrobić odkąd byliśmy dzieciakami, słuchającymi Zeppelinów, Purpli i Sabbathów” – anonsował Joey Tempest – „I kiedy usłyszeliśmy jak wspaniale Dave Cobb wyprodukował Rival Sons, po prostu musieliśmy z nim pracować. Nasza przygoda ciągle trwa!”

Płyta powstała w tym samym składzie, w jakim zespół nagrał „The Final Countdown”: Joey Tempest, John Norum, John Leven, Mic Michaeli i Ian Haugland i właśnie w takim składzie formacja występuje na koncertach.

{youtube}9jK-NcRmVcw{/youtube}

W ramach promocji nowego albumu Europe nieustannie koncertuje, od stycznia do marca formacja gościła już w Japonii, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w kwietniu i maju zespół występuje w Stanach Zjednoczonych, a następnie formacja zagra na najważniejszych europejskich festiwalach muzycznych i rozpocznie drugą część europejskiego tournée, w ramach którego 3 listopada wystąpi na jedynym koncercie w Polsce!

Koncert Europe odbędzie się 3 listopada w warszawskiej Progresji. Bilety można nabywać w przedsprzedaży w cenie 110 złotych. W dniu koncertu ich koszt wyniesie 130 złotych.

Bilety do nabycia na stronach: www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl