1 lutego 2015 00:18 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Wiemy już, że formacja Dream Theater została główną gwiazdą powracającego po latach festiwalu Metal Hammer Festival.

Dream Theater gwiazdą Metal Hammer Festival 2015

Metal Hammer Festival ponownie zagości w naszym kraju, a co za tym idzie, zapewni znakomitą zabawę przy dźwiękach światowych gwiazd wielu słuchaczom. Organizatorzy podkreślili jednak, że tym razem impreza będzie miała wyjątkowy charakter. Tworzona jest ona bowiem pod hasłem „Prog Edition”, co oznacza, że ukierunkowana została na progresywny rock oraz metal.

Wiemy już, że gwiazdą główną festiwalu będzie amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater. Zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom rocka w Polsce. Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów prog rocka. Wpływowy magazyn Rolling Stone zaliczył ich do dziesiątki najlepszych prog-rockowych zespołów wszechczasów! Albumy takie jak uhonorowany złotą płytą „Images & Words” (z przebojowym singlem „Pull Me Under”) przyniosły mu na całym świecie zachwyty nad mistrzowskim połączeniem melodyjności, mocy i wirtuozerskich popisów. Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015. Występ w katowickim Spodku zbiega się z 30. rocznicą istnienia zespołu i na pewno muzycy uczczą to wydarzenie specjalnym setem.

Nazwy kolejnych zespołów poznamy wkrótce. Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku. Początek imprezy planowany jest na godz. 16:00.

{youtube}4Cf1CF6Avvc{/youtube}