15 kwietnia 2014 12:30 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Znamy już prawie cały skład tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Tym razem poznaliśmy zespół, który wystąpi drugiego dnia wydarzenia.

Znamy kolejnego wykonawcę drugiego dnia Orange Warsaw Festival 2014

Kolejnym wykonawcą warszawskiego festiwalu została grupa Bombay Bicycle Club, która chociaż tworzona jest przez bardzo młodych muzyków i istnieje niecałe dziesięć lat, to może pochwalić się już czterema albumami oraz sporym dorobkiem scenicznym. Artyści posiadają niezwykły dar, jakim jest wolność twórcza i brak ograniczeń ze strony wytwórni, dzięki czemu ich muzyka nabiera niezwykłego charakteru. Członkowie zespołu gdy mieli po 18 lat podpisali swój pierwszy kontrakt z legendarną wytwórnią Island i w 2009 roku wydali debiutancki album „I Had the Blues But I Shook Them Loose”, który został znakomicie odebrany zarówno przez media, jak i słuchaczy. Kolejne albumy potwierdziły tylko klasę formacji i przysporzyły jeszcze większej popularności. Najnowszy album pt.”So Long, See You Tomorrow”, który miał swoją premierę na początku 2014, był najdłużej dopracowywany. W materiale słychać podróżnicze ambicje i inspiracje innymi kulturami Jacka Steadmana i jak twierdzi on sam – dało mu to dużo dobrej, pozytywnej energii i artystycznego spełnienia.

Bombay Bicycle Club to – Jack Steadman (wokal, gitara), Jamie MacColl (gitara), Suren de Saram (perkusja) i Ed Nash (gitara basowa) – razem dorastali w północnym Londynie. Jack, który pisze wszystkie utwory dla grupy, zaczynał swoją przygodę z produkcją już w wieku 13 lat używając do tego prostych programów do sklejania loopów. Jak sam przyznaje „To był mój wstęp do aranżacji, komponowania i nauki o dynamice, która tworzy utwór”

Bombay Bicycle Club wystąpi już 14 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival 2014.

{youtube}JwlgC-jSPTk{/youtube}

Przypominamy, że Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 13-15 czerwca na Stadionie Narodowym. Do tej pory ogłoszonymi artystami są: Kings Of Leon, The Prodigy, Queens of the Stone Age, Outkast, Timbaland, PixiesFlorence and the Machine, Rita Ora, Ella Eyre, KasabianSnoop LionDavid Guetta, Lily Allen, I Am Giant, Hurts, Chase & Status, Miles Kane, The Pretty Recklessm The Wombats oraz French Films.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach www.orangewarsawfestival.plwww.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim.

Orange Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę 15 proc. rabatu na zakup biletów festiwalowych.

Więcej o cenach wejściówek możecie poczytać tutaj.

Więcej informacji o festiwalu także na oficjalnej stronie: http://orangewarsawfestival.pl/