6 grudnia 2014 19:43 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Legenda polskiej sceny metalowej Vader oraz ciesząca się ostatnio ogromną grupa Kabanos to kolejni wykonawcy Seven Festival 2015!

Vader oraz Kabanos wystąpią podczas Seven Festival 2015!

Vader to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała w 1983 roku w Olsztynie z inicjatywy gitarzysty Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego oraz Piotra „Petera” Wiwczarka, pełniącego wówczas funkcję basisty. W początkowym okresie działalności muzyka Vader oscylowała wokół speed i heavy metalu inspirowanego dokonaniami Judas Priest i Accept. Po 1985 roku grupa Vader zwrócił się w stronę thrash, a następnie death metalu. W 2012 roku grupa otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego — Fryderyka. W tym roku ukazało się najnowsze wydawnictwo zespołu „Tibi Et Igni”.

{youtube}2Rx_AA5GfNE{/youtube}

Kabanos to prawdziwy fenomen metalowej sceny. Wszystko zaczęło się od żulerskich piosenek nagrywanych w 1997 roku na podkładach na magnetofon Kasprzak, a na przestrzeni lat ewoluowało w prawdziwą petardę polskiej sceny muzycznej. Od samego początku grupa rozwijała się samodzielnie i niezależnie, przez lata zdobywając coraz większą publiczność – na wyjazdach w coraz dłuższe trasy i odwiedzając coraz większe kluby. Każda płyta, poczynając od wydanej własnym sumptem albumu „Zęby w Ścianę” w 2007 roku to kolejny etap ewolucji, która wydaje się nie mieć końca. Na najnowszym albumie „Dramat Współczesny” Kabanos pokazuje większą dojrzałość w formie i przekazie, nowe brzmienie, surowość i ciężkość połączoną z umiejętnością do pisania chwytliwych piosenek, z których słynie grupa. To także pierwszy album, na którym pojawiają się ciężkie ballady i rozbudowane, progresywne wręcz kompozycje.

{youtube}skPjiSzR9n4{/youtube}

Oba zespołu już w dniach 10-12 lipca 2015 roku zaprezentują się podczas Seven Festival w Węgorzewie. Przypominamy, że pierwszą gwiazdą wydarzenia jest natomiast formacja Arch Enemy.