18 marca 2014 09:30 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Dziś poznaliśmy kolejnych trzech wykonawców jednego z największych wydarzeń 2014 roku, jakim bez najmniejszych wątpliwości jest Orange Warsaw Festival, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do składu dołączą hiszpańska grupa Ska-P, doskonale znany polskim słuchaczom Jamal i rockowa Chemia.

Trzy zespoły dołączają do składu Orange Warsaw Festival 2014Ska-P to hiszpańska grupa prezentująca muzykę z pogranicza ska i punk. Ich koncerty doceniane są z uwagi na mocną, punkową energię oraz niezwykłą atmosferę, jaką generuje zespół przy udziale publiczności. Muzyka SKA-P to rytmiczne melodie oraz zaangażowane, anarchistyczne teksty.

Zespół ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych oraz trzy wydawnictwa koncertowe. Najnowsza płyta „99%” miała premierę przed rokiem, lądując od razu na trzecim miejscu hiszpańskiej listy sprzedaży.

{youtube}Ljgk7dT-u-U{/youtube}

Jamal to zespół Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego (Miód). Zaczynali od klasycznego rapu, ale już na pierwszej płycie „Rewolucje”, promowanej singlami: „Policeman”, „Tubaka” oraz „Kiedyś będzie więcej”, znajdujemy reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet utwory inspirowane jazzem.

Album nominowany do nagrody Fryderyka, w kategorii Album Roku Hip-Hop / R&B. Utwór „Warto to przetrwać” na tyle spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, że zamieścili go na swoim albumie „Rythm&Hymns”, pisząc do niego własny tekst. Zespół przez następne lata koncertował z muzykami jazzowymi. Finalnie do składu dołączył Frenchman, znany z projektu Bass Medium Trinity, który wcześniej tworzył razem z Mariką i Abselektorem. Drugi album „Urban Discotheque”, który ukazał się 3 października 2008 roku, został nagrany już w nowym składzie. Po premierze JAMAL koncertował w całej Polsce, a także w USA, Wyspach Brytyjskich i Niemczech. W 2013 roku zespół wydał trzeci studyjny album pt. „Miłość”, który został oceniony jako najbardziej dojrzały i spójny z całego dorobku artystycznego grupy.

{youtube}TiinAVjPyRs{/youtube}

Chemia to warszawski skład rockowy, który nie pozwoli nikomu ustać w miejscu. Ich energia sceniczna jest wprost niewyobrażalna.Jak sami muzycy przyznają, inspiracją do tworzenia, były dla nich klasyka, chociaż nie ograniczają się do jednego gatunku. W ich muzyce można doszukać się również domieszki grunge`u.

{youtube}HAUeyJzhmV8{/youtube}

Jamal oraz Ska-P wystąpią pierwszego dnia wydarzenia na Warsaw Stage. Chemia dołącza natomiast do składu Warsaw Stage ostatniego dnia.

Przypominamy, że Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 13-15 czerwca na Stadionie Narodowym. Do tej pory ogłoszonymi artystami są: Kings Of Leon, Queens of the Stone Age, Limp BizkitOutkast, Timbaland, PixiesFlorence and the MachineKasabianSnoop LionDavid Guetta, Lily Allen I Am Giant, Hurts, Chase & Status, The Pretty Recklessm The Wombats oraz French Films.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach www.orangewarsawfestival.plwww.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim.

Orange Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę 15 proc. rabatu na zakup biletów festiwalowych.

Więcej o cenach wejściówek możecie poczytać tutaj.

Więcej informacji o festiwalu także na oficjalnej stronie: http://orangewarsawfestival.pl/