28 stycznia 2014 10:17 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

„Ora Pro Nobis Lucifer” to kolejny utwór, który prezentuje formacja Behemoth tuż przed premierą najnowszego albumu. „The Satanist” trafi do sprzedaży już 4-tego lutego.

Posłuchaj nowego numeru formacji Behemoth!Behemoth to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych polskich kapel na świecie. Zespół ze swoimi koncertami zwiedził już sporą część naszego globu i nie zwalnia tempa. Po świetnie przyjętej płycie „Evangelion” z 2009 roku i przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi frontmana grupy Adama „Nergala” Darskiego, grupa powraca na początku 2014 roku z nowym krążkiem. Płyta zatytułowana została „The Satanist” i powędrowało na nią 9 utworów. Dodatkowo wybrane edycje albumu zostaną wzbogacone o kilka dodatkowych numerów.

Album promowany jest przez klip do nagrania „Blow Your Trumpets Gabriel”.

{youtube} SnTL1L8a6YI{/youtube}

Dodatkowo w sieci zespół udostępnił lyric video do kompozycji „Ora Pro Nobis Lucifer”

{youtube}CQj7Omlqdi8{/youtube}

Tracklista „The Satanist” wygląda następująco:

 1. Blow Your Trumpets Gabriel
 2. Furor Divinus
 3. Messe Noire
 4. Ora Pro Nobis Lucifer
 5. Amen
 6. The Satanist
 7. Ben Sahar
 8. In The Absence Ov Light
 9. O Father O Satan O Sun!

Płyta będzie dostępna w formie digibooku, do którego dołączona będzie także płyta DVD, na której znajdą się dwa nagrania:

 1. Live Barbarossa – Behemoth 09/26/2012 Ekaterinburg, Russia
 2. 30 min documentary about THE SATANIST

Przypominamy, że niedawno odwołano występ grupy na Seven Festival w Węgorzewie. Decyzja spowodowana była niezadowoleniem „niektórych środowisk”. Więcej informacji tutaj.