2 kwietnia 2014 20:55 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Wiemy już, że kolejnym headlinerem Open’er Festival 2014 został amerykański artysta rockowy – Jack White!

Jack White kolejnym headlinerem Open'er 2014!Jack White to prawdziwa instytucja na światowej scenie muzycznej. Był liderem jednego z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dwóch dekad. Nigdy nie podpisał się pod złą płytą – zarówno jako jej autor jak i producent. Nagrał utwór do „Bonda”. Przyjaźni się z The Rolling Stones i Neilem Youngiem. Szefuje wytwórni, dla której nagrywają tak różni artyści jak Beck, Tom Jones a nawet popularny komik Conan O’Brien. Zakochany w płytach winylowych. Jest geniuszem rocka. Ale przede wszystkim – o czym mieliśmy okazję się kilka razy przekonać osobiście – to absolutnie czarujący człowiek. Niepowtarzalny. Jack White!

W 1997 roku stanął na czele The White Stripes, jednego z najbardziej tajemniczych, wpływowych i charyzmatycznych duetów ostatnich dwu dekad. Każda płyta duetu Jacka i jego ówczesnej żony Meg zapisała się w historii muzyki, a po 10 latach od premiery krążka „Elephant” uważa się, że to jeden z najwybitniejszych albumów rockowych jakie kiedykolwiek powstały. Surowość brzmienia The White Stripes miała swoje korzenie w muzyce bluesowej i gitarowej lat 60-tych, czyli w tym, czego White słuchał w rodzinnym domu.

Działalność The White Stripes została zawieszona w 2011 roku, ale w tym czasie White stał już na czele dwóch innych zespołów. The Racounters byli już klasycznym rockowym kwartetem, którego muzyka, mniej chropowata, oddawała ducha The Beatles z czasów „Revolvera”, a  The Dead Weather brzmieli jak fuzja amerykańskiej alternatywy spod znaku Sonic Youth i najsłynniejszego zespołu White’a. Solowy debiut – „Blunderbuss” – ukazał się niemal dwa lata temu nakładem XL Recordings i szybko wdrapał się na listy bestsellerów.  Artysta wyruszył w trasę koncertową z dwoma zespołami. W zależności od koncertu wybierał skład złożony wyłącznie z kobiet lub w pełni męski. Solowa praca White potwierdziła jego wielki talent i przypieczętowała status swoistego patrona amerykańskiej rockowej alternatywy.

O nowej  płycie „Lazeretto” – której oficjalne wydanie ogłoszone zaledwie dzień temu –  niewiele wiadomo, ale już dziś można się spodziewać, że będzie to muzyczne wydarzenie lata, wsparte krótką trasą koncertową, której fragment będą mogli zobaczyć polscy fani White’a. Open’er z niezwykłą dumą ogłasza pierwszy europejski koncert Jacka White’a w ramach trasy promującej jego drugie solowe wydawnictwo.

{youtube}s92smjLq_38{/youtube}

Przypominamy, że tegoroczna odsłona Open’er Festival odbędzie się w dniach 2-5 lipca. Dotychczas ogłoszonymi wykonawcami festiwalu są: The Black KeysPearl Jam, Pusha T, Phoenix, MGMT, Foals, Rudimental, Wild Beasts, Banks, Lykke Li, Julio Bashmore, Bokka, Daughter, Warpaint oraz Bastille.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://opener.pl/