19 stycznia 2013 15:50 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Już 27 kwietnia w Klubie Stodoła odbędzie się wielkie święto fanów muzyki reggae oraz punk rocka – Punky Reggae Live.

Święto muzyki punk i reggae w warszawskiej StodoleW tym roku na deskach sceny warszawskiego klubu zagrają trzy popularne kapele, które od lat na swoje koncerty przyciągają rzesze fanów. Z pewnością podczas tej niezwykłej imprezy, jaką jest Punky Reggae Live nie będzie inaczej i będą to niesamowite występy, których publika nie zapomni przez długi czas. W tym roku na festiwalu zaprezentują się: Maleo Reggae Rockers, Farben Lehre, The Analogs oraz Alicetea!

Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od wielu lat kapela intensywnie koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą – tylko w ciągu ostatnich 5 lat zagrała blisko 500 koncertów. Od 2004 roku Farben Lehre jest pomysłodawcą i głównym wykonawcą trasy koncertowej Punky Reggae Live, która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. Od początku 2012 roku muzycy pracowali nad materiałem na swoją kolejną płytę, zatytułowaną złowieszczo Achtung 2012, która ukazała się 11 września. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów.

The Analogs pochodzą ze Szczecina , powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad sceną street punkową, z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej w klimatach szeroko pojętego punk rocka. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoją drogę i określić swoje miejsce.

W 2012 roku mija 15 lat od założenia przez Darka Malejonka Maleo Reggae Rockers. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Zespół znany jest z zaangażowania we wszelakie akcje społeczne: W 2009 roku był to projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie, od kliku lat muzycy aktywnie biorą także udział w akcji „Wolna Białoruś”, podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie. Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Muzycy regularnie biorą udział w koncertach „SOS dla Afryki”, gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.

Ostatnia znana nam kapela, która zaprezentuje się na deskach warszawskiej Stodoły to Alicetea. Jest to radomski zespół, który powstał w 2003 roku i od tego czasu podbija serca fanów muzyki reggae w całym kraju. Muzycy mają w swoim dorobku już całkiem sporo nagród zdobywanych na najróżniejszch festiwalach. W 2008 roku światło dzienne ujżała debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „Muzyka Moja Broń“.

Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 40 złotych. W dniu koncertu ich cena wyniesie 47 złotych. Wejściówki można nabywać w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 – Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club).

Zamówień online można dokonywać poprzez strony: Ebilet ( www.ebilet.pl ), Ticketpro (www.ticketpro.pl) oraz Eventim ( www.eventim.pl).