4 lipca 2013 07:55 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Już za tydzień rozpocznie się Seven Festival, podczas którego wystąpią m.in. Tiamat, Dark Tranquility oraz Korpiklaani. Festiwal ten to jednak nie tylko muzyka!

Seven Festival, czyli nie tylko muzyka!Zgodnie z hasłem przewodnim Festiwalu w Węgorzewie – Music & More – tereny festiwalowe będą wypełnione atrakcjami! Festiwalowe Jury, które tworzą wybitni dziennikarze, kryje w sobie wiele muzycznych talentów. Zamierza się nimi podzielić w ostatni dzień festiwalu z szerszą widownią. Na chwilę obecną projekt okryty jest tajemnicą, ale przeszłość muzyczna Tomka Konfederaka, Michała Kirmucia czy też Michała Michalika każe z niecierpliwością czekać na postawienie przysłowiowej kropki na i.

W czasie Seven Festival odbędą się warsztaty dziennikarskie. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie gazety festiwalowej, która będzie wydawana każdego dnia węgorzewskiej festiwalu. W planach jest wydanie czterech numerów pisma. Poza tym, na bieżąco będą ukazywały się relacje na stronie internetowej www.sevenfestival.com oraz na portalach społecznościowych. Redakcję będą tworzyć uczennice węgorzewskiego liceum ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-prawnym, które będą pracować pod okiem Martyny Zagórskiej (studentka ostatniego roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie). Nad całością będzie czuwał Tomasz Gawiński , dziennikarz “Tygodnika ANGORA”, który zasiądzie również w jury Seven Festival.

W czasie festiwalu na boiskach przy polu namiotowym węgorzewski OSIR zorganizuje I Sevenowe Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej. W zawodach weźmie udział 8 mikstów, które walczyć będą o nagrody ufundowane przez organizatorów. Zawody odbędą się w sobotę 13 lipca na urokliwych boiskach w Parku Helwinga nad Węgorapą. W zamyśle organizatorów jest, by tegoroczny pierwszy turniej przerodził się w przyszłości w mistrzostwa fanklubów zespołów rockowych.

Przypominamy, że Seven Festival odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Węgorzewie. Podczas imprezy wystąpią m.in. : Dark Tranquillity (Szwecja), Korpiklaani (Finlandia), My Dying Bride (Wielka Brytania), Tiamat (Szwecja), a także czołówka polskiej sceny rockowo-metalowej – Anti Tank Nun, Closterkeller, Coma Symfonicznie, Flapjack, Harlem, Hunter, Illusion, OCN, Riverside oraz TSA.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.sevenfestival.com