19 stycznia 2013 15:30 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

2013 to rok szczególny dla warszawskiej rock metalowej Neuronii. Zespół będzie obchodził swoje dziesięciolecie i po chwilowym wyciszeniu postanawia przypomnieć się fanom. Trwają prace nad nową płytą podsumowującą dekadę działalności formacji.

Neuronia wraca do gry!– Przez kilka miesięcy było o nas cicho – mówi Michał Rogala, gitarzysta i założyciel Neuronii. – Wiąże się to przede wszystkim z poszukiwaniem nowego managementu. Był to dla nas przy okazji czas na to, by zastanowić się nad dotychczasowymi osiągnięciami i dalszą drogą Neuronii. Wracamy ze zdwojoną siłą pełni energii i nowych, pewnie dla niektórych zaskakujących pomysłów. Pracujemy nad płytą, której premiera będzie miała miejsce w drugiej połowie 2013 roku. Odbędziemy także wówczas specjalną trasę koncertową z okazji naszego dziesięciolecia. Starzy fani Neuronii niech zacierają ręce – nowi niech nas sprawdzają na koncertach, gwarantujemy porażające rock metalowe uderzenie – zachęca muzyk.

Neuronia to założony w 2003 roku warszawski zespół, który od początku stara się podążać własną ścieżką, wytyczoną pomiędzy wieloma gatunkami metalu i rocka. Przez dziesięć lat istnienia ewoluował zarówno skład, jak i styl zespołu. Muzyka Neuronii to mieszanka mocnego rock`n`rolla i thrash metalu z elementami progresywnymi i melodyjno-deathmetalowymi.

Neuronia ma na koncie dwa albumy wydane przez warszawską Fonografikę: „The Winter of My Heart” (2008) i „Follow the White Mouse” (2010) oraz dwa wydawnictwa EP. Najnowsze z nich, „Insanity Relapse” ukazało się w 2012 i zebrało pochlebne recenzje w polskich i zagranicznych mediach. Materiał jest dostępny na stronie: http://neuronia.bandcamp.com. W ostatnich latach Neuronia dzieliła scenę m.in. z takimi artystami jak Paul Di’Anno, Sodom, Tankard, Pro-Pain, KAT & Roman Kostrzewski, Quo Vadis, czy Hunter.