9 października 2013 08:13 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Dziś z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam Naked Brown, czyli hard rockowy zespół z Gdańska, założony w 2009 roku, grający muzykę żywą, spójną i pomysłową. Surowy hard rock z dodatkiem heavy metalu.

Naked Brown, czyli klasyczny hard rock z Trójmiasta!Początki zespołu sięgają roku 2007. Pierwszy skład powstał by grać prostego i mocnego rock’n’rolla nawiązującego do stylu lat 70’ i 80’. Po zagraniu kilkunastu koncertów zespół zawiesił działalność z powodu odejścia pierwszego wokalisty. Za właściwy początek Naked Brown uważać należy jesień 2009 roku, kiedy to grający na gitarze basowej Mateusz Puchniarz objął również funkcję wokalisty. Wtedy określił się początkowy styl zespołu kojarzący się w dużej części ze stylem prezentowanym przez legendarną grupę Motörhead. Przez ponad rok czasu zespół występował jako trio w składzie: Mateusz Puchniarz – Maciej Rekowski – Mateusz Rumiński.

Jesienią 2010 roku Naked Brown kwalifikuje się na przesłuchania festiwalu Gramy w Szczecinie i ku zaskoczeniu wielu występuje na koncercie finałowym. Dodatkowo gitarzysta Maciej Rekowski otrzymuje nagrodę dla najlepszego instrumentalisty, a zespół oprócz występów w ramach festiwalu dodatkowo gra koncert transmitowany na żywo na antenie Radiowej Trójki! Na początku 2011 roku do składu dołącza drugi gitarzysta – Przemysław Szukaj – wnosząc do zespołu nowe pomysły oraz rozszerza znacznie możliwości muzyczne grupy. Styl powoli odchodzi od prostych aranżacyjnie utworów, a latem 2011 roku zdobywa, również ku zaskoczeniu wielu, pierwsze miejsce na przeglądzie Skrzydlate Wiosło w Piszu.

{youtube}Iz7uan5FavI{/youtube}

Wiosną 2012 roku ukazuje się pierwsza EPka, bardzo ciepło odebrana przez słuchaczy. Pozytywne opinie pojawiały się zarówno na liczących się stronach internetowych jak i również w prasie muzycznej. Po ukończeniu nagrań EPki w zespole dochodzi do zmiany perkusisty. Mateusza Rumińskiego zastępuje Tomasz Wyrąbkiewicz, który dzięki swojej agresywnej i pomysłowej grze dodał zespołowi potężny zastrzyk energii i dynamiki.

Obecny styl Naked Brown określić można jako nawiązanie do zachodniej sceny reprezentowanej
przez takie zespołu jak Clutch, Orange Goblin, The Atomic Bitchwax, Five Horse Johnson czy Down. Słychać także echa lat 70’ i 80’ – Black Sabbath czy Motörhead. Chwytliwe solówki, zmiany napięcia i solidne riffy tworzą mieszankę, wobec której ciężko pozostać obojętnym.

Słuchacze lubiący hard rocka, heavy metal czy nawet bluesa z pewnością będą zainteresowani muzyką Naked Brown!

Skład:
Plastuch – wokal, bas
Rupieć – gitara
Przemo – gitara
Stiwen – perkusja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością formacji, a także śledzenia poczynań grupy pod adresami:

https://www.facebook.com/NBbandPL
http://nakedbrown.bandcamp.com/album/naked-brown