4 grudnia 2013 09:28 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

No i wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia przez organizatora koncertu. Live Nation potwierdza – Metallica będzie gwiazdą Sonisphere Festival i wystąpi na Stadionie Narodowym, grając setlistę stworzoną przez fanów. Dodatkowo poznaliśmy ceny biletów.

Metallica zagra setlistę stworzoną przez fanów. Znamy ceny biletówChociaż już od kilku dni informujemy o tym wydarzeniu, wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony organizatora. Metallica wystąpi 11 lipca na Stadionie Narodowym, gdzie w ramach Sonisphere Festival da wyjątkowy koncert „Metallica By Request”. Jest to hołd kapeli dla swoich fanów, zespół zaprezentuje „Metallica By Request „, interaktywne doświadczenie koncertowe.

Fani, którzy zakupią bilety online na nadchodzący Sonisphere Festiwal w Polsce zostaną zaproszeni do głosowania i zestawienia set listy utworów, które zagra Metallica. Zespół daje szansę na stworzenie set listy marzeń z ponad 30 letniego dorobku, ponad 140 nagranych piosenek.

Tradycyjny zestaw 18-to piosenkowej set listy będzie zawierać 17 utworów z największą liczbą głosów fanów, a ponieważ Metallica również czynnie brać będzie udział w zabawie 18 piosenką będzie zupełnie nowy utwór! Na www.metallica.com fani będą mogli śledzić jak kształtują się głosy na poszczególne koncerty w europejskich miastach.

– Jesteśmy szczęśliwi, że możemy uwolnić się z czterech ścian studia, by po raz kolejny zagrać dla naszych europejskich oddanych przyjaciół przez kilka tygodni maja i czerwca – powiedział Lars Ulrich. – Dodatkowo fakt, że wszyscy nasi fani wybiorą utwory, które zagramy będzie fantastycznym projektem, następnym poziomem zabawy i zdjęciem obowiązku z moich rąk czyli faceta, który zazwyczaj spisuje setlistę! – dodaje.

Sonisphere Festival w Polsce w 2014 roku odbędzię się na Stadionie Narodowym w Warszawie dnia 11 lipca. Bilety na festiwal będą dostepne w sprzedaży od piątku, 6 grudnia od godziny 10:00 na stronie LiveNation.pl.

Odwiedzajcie www.metallica.com po więcej szczegółów, sprawdzajcie proces głosowania na set listę.

Sonisphere Festival 2014 – Stadion Narodowy, Warszawa

11 lipca 2014

Bilety dostępne: od 6 grudnia, od godziny 10:00
Przedsprzedaż fan klubowa: 5 grudnia 09:00 – 6 grudnia 09:00

Ceny biletów: od 198zl

Bilety dostępne na: LiveNation.pl

Oferta VIP dostępna tutaj

Jednocześnie przypominamy, że u boku Metallicy, wystąpić mają Slayer, Mastodon, Ghost i Gojira. Więcej informacji tutaj.