5 grudnia 2013 09:53 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Z każdym dniem przybliżamy się do letnich festiwali, a co za tym idzie poznajemy coraz więcej gwiazd, które na nich wystąpią. Tym razem poznaliśmy zespół, który zaprezentuje się na scenie Music & More podczas Seven Festival w Węgorzewie.

Gwiazda z Ukrainy na Seven Festival!Kozak System to pierwszy z grupy młodych zespołów którzy zabrzmią już pierwszego dnia festiwalu na scenie Music & More na Placu Wolności , w czwartek, 10 lipca. Skład powstał w lutym 2012 roku i został utworzony przez byłych członków grupy Haydamaky. Muzykę zespołu określa się jak folk-rock, słychać w niej wpływy reggae, rocka i tradycyjnej muzyki ukraińskiej oraz bałkańskiej.

Kozak System utworzyli byli członkowie zespołu Haydamaky, którzy opuścili grupę. Jesienią 2012 roku zakończyły się prace nad pierwsza płytą zespołu, która otrzymała tytuł „Shablia”. Do współpracy zaproszono wielu znanych ukraińskich muzyków i literatów. Wśród nich znaleźli się: Saszko Położyński (Tartak), Andrij Sereda (Komu Wnyz), Katja Chilly, Dmytro Lazutkin, Jurko Izdryk, Serhij Żadan. Premiera albumu na Ukrainie odbyła się w listopadzie 2012 r, natomiast w Polsce płyta ukazała się w lutym 2013 roku nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys

Kozak System to fascynująca historia osiągnięć dla popularyzacji kultury ukraińskiej, jej tradycji i sztuki. To zespół ciężko pracujący na swój sukces. Lista osiągnięć tylko w tym roku jest imponująca: wystąpili na 50 Festiwalu Filmowym w Berlinie, Na Festiwalu Kustendorf & Musik, jako pierwsi w historii ukraińskich muzyków grali na całym świecie z takimi gwiazdami jak: Prodigy, Bloc Party, Faith No More, Placebo, The Offspring, Fatboy Slim, Sting.

O zespole jest głośno, bo w związku z sytuacją na Ukrainie nagrali teledysk, w którym towarzyszyli im najważniejsi ukraińscy muzycy. Klip możecie zobaczyć poniżej.

{youtube}63YaFOWH0lE{/youtube}