20 września 2012 19:19 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Jak możemy się dowiedzieć z ostatnich informacji dostarczonych nam przez organizatorów imprezy Red Bull Soundclash, która odbędzie się 22 listopada w Warszawie, będzie to wydarzenie, podczas którego będą królowały ciężkie gitarowe brzmienia oraz hip hop.

Zderzenie rocka i hip hopu na Red Bull Soundclash
Koncert Red Bull Soundclash będzie swojego rodzaju zdarzeniem dwóch różnych nurtów muzycznych. Nie zabraknie mocnego grania oraz hip hopowych bitów. O tym, który z gatunków wygra zadecydują natomiast zgromadzeni na imprezie słuchacze. Kto wystąpi? Tego jeszcze nie zdradzają organizatorzy, jednak zapowiadają, że możemy spodziewać się znakomitych wykonawców. O oczekiwania wobec Red Bull Soundclash zapytano także dwóch znanych dziennikarzy muzycznych:

– Fajne byłoby zderzenie artystów z różnych muzycznych bajek i pokoleń. Ale istotna jest też konfrontacja scenicznych osobowości. Z chęcią zobaczyłbym na Red Bull Soundclash pojedynek Brodka vs Maleńczuk albo Kazik vs Muniek – mówi Mikołaj Lizut.

– Kogo chciałbym zobaczyć w takim starciu? Któryś z projektów Tomka Lipnickiego lub Roberta Brylewskiego, może Flapjack, może Acidów czy Justynę Steczkowską, która ostatnio wypuszcza się w kompletnie zaskakujące dla jej fanów rejony muzyczne. Red Bull Soundclash to super idea. Pomysł jednakowoż intrygujący dla słuchaczy, jak i dla samych artystów. Jeśli element zaskoczenia występuje i tu i tu, to czego chcieć więcej? – uważa Artur Rawicz.

Jak będzie dowiemy się już wkrótce. Tegoroczna edycja Targów odbędzie się bowiem 24 i 25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki. Koncerty będzie można wysłuchać w teatrach Dramatycznym i Studio. Otwarcie imprezy będzie miało miejsce natomiast 22 listopada w warszawskim Soho Factory. Pełen program imprezy poznamy już wkrótce.