28 maja 2012 21:38 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Już za cztery dni na scenie w Jaworznie swój koncert rozpocznie pierwszy zespół, który swoim występem rozpocznie pierwszą polską edycję Metalfest!

Wielkimi krokami nadciąga Metalfest!Metalfest to wydarzenie, które bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę fanów mocniejszych brzmień. Jest to pierwszy metalowy festiwal, który jest organizowany w naszym kraju na tak ogromną skalę. Metalfest to istne święto dla wszystkich fanów metalu, które rozpocznie się już 1 czerwca i podobnie jak Ursynalia potrwa trzy dni.

Gwiazdą pierwszego dnia będzie amerykańska legenda metalu, wymieniana jednym tchem obok grup takich jak Metallica i Slayer, zespół Megadeth, który rok temu wydał trzynasty studyjny album pt: „Th1rt3en”, z którego nagrania bez wątpnienia będzie można usłyszeć, w czasie występu formacji podczas pierwszego dnia Metalfest.

Oprócz głównej gwiazdy festiwalu zobaczymy takie zespoły jak: Blind Guardian, Kreator, W.A.S.P. (festiwalowe koncerty z okazji 30-lecia), Soulfly, Fear Factory, Moonspell oraz wiele innych.

Oto jak przedstawia się skład Metalfest 2012:

1 czerwca – piątek: 
Scena główna: Megadeth, Blind Guardian, Hypocrisy, Moonspell, Legion of The Damned, Triptykon, Alestorm, Stos, Horrorscope, Skull Fist
Mała scena: Fleshgod Apocalypse, Fueled by Fire, Hell:on, Chainsaw, Mentally Blind, Impervious, Rusted Brain.

2 czerwca – sobota: 
Scena główna: Kreator, Soulfly, Eluveitie, Acid Drinkers, Vader, Powerwolf, Grand Magus, Septic Flesh, Nexus Inferis, Huntress. 
Mała scena: Graveworm, Emergency Gate, Obscure Sphinx, Heart Attack, Calladorn, Basement, Post Profession. 

3 czerwca – niedziela: 
Scena główna: W.A.S.P. , Fear Factory, Ensiferum, Dark Tranquility, In Extremo , Death Angel, Brainstorm, Virgin Snatch, Steelwing, Heidevolk.
Mała scena: Hate, Totem, Animations, Frostbite, Hello Jackie, Emigra, Consfearacy

Dokładny harmonogram występów z godzinową rozpiską można znaleźć pod adresem: http://www.pl.metalfest.eu/files/images/Rozpiska%20Czasowa%20-%20Metalfest%20Polska.pdf

Bilety do nabycia w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski w salonach Empik, Saturn oraz Media Markt, a także na stronach ebilet.pl i billetin.pl.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie Metalfest 2012, pod adresem: http://www.pl.metalfest.eu/