4 grudnia 2012 07:32 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Już w grudniu, obejmująca 9 koncertów w Polsce trasa SMOKIE W dzieięciu wybranych miastach, wśród których znalazła się również Bydgoszcz legendy brytyjskiego rocka zaprezentuje swoje największe przeboje.

SMOKIE z orkiestrą symfoniczną w Bydgoszczy!
Stare znane hity wykonane zostaną w niecodziennym wydaniu dzięki symfonicznym dźwiękom. Nowe aranżacje, energia i świeższe brzemienie wzbogacą lubiane „Have You Ever Seen The Rain”, „I’ll Meet You At Midnight”, czy nieśmiertelne „Living next door to Alice”.

Tym razem polską publiczność oczarują nowe brzmienia, zaskakujące aranżacje i rewelacyjne muzyczne doznania, jakie postanowili zagwarantować nam członkowie Smokie, zapraszając do wspólnego występu orkiestrę symfoniczną. Dzięki tej współpracy znane utwory nabrały nowej wartości. Ich aranżacja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom tego ponadczasowego zespołu!

Wokalista Chris Norman, basista – Alan Silson i gitarzysta – Terry Utley, czyli trójka założycieli zespołu poznali się jeszcze w szkole pierwsze, gdzie muzyczne kroki stawiali w grupie The Yen. Grając w koncerty w klubach i pubach robotniczych jako The Sphynx, The Elizabethans czy Kindness nie zdołali zdobyć szerszej publiczności. Sytuacja zmienila się kiedy opiekę menedżerską nad zespołem przejął Bill Hurley, nawiązując współpracę z producentami hitów glam rocka – Mikem Chapmanem i Nickym Chinnem – wtedy też w 1975 roku grupa przyjęła ostatecznie nazwę The Smokie. Pierwszym szerzej rozpoznawalnym utworem był „If You Think You Know How To Love Me”. Kolejne 5 lat działalności zespołu stanowiło koncertowanie Smokie po całym świecie., jednocześnie zyskując złote i platynowe płyty za kolejne przeboje, takie jak: „Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me”, „Living Next Door To Alice”, czy „Oh Carol”.

Chris Norman ostatecznie opuścił zespół w 1986 roku, już wcześniej skupiając się na karierze solowej. Charakterystyczny szorstki wokal Normana zastąpił wkrótce Alan Barton, z którym zespół nagrał w 1989 roku „Boulevard of Broken Dreams” ponownie wspinając się na szczyty list przebojów.
Przez ponad czterdzieści lat istnienia zmiany w składzie były dość znaczne, w 1995 zdarzył się tragiczny wypadek w którym zginął wokalista Alan Barton. Przy wsparciu mediów i fanów, postanowili kontynuować działalność z wyłonionym podczas przesłuchań, Mike’m Craftem jako nowym głosem, z którym występują po dziś dzień.
Obecny skład zespołu to: gitarzysta Terry Uttley (jedyny muzyk z pierwotnego składu), Mike Craft – wokalista, klawiszowiec Martin Bullard, perkusista Steve Pinnell i Mick McConnel na gitarze prowadzącej.

Obecna trasa koncertowa obejmuje 9 polskich miast. Smokie pojawią się w Poznaniu, Gdyni, Łodzi, Zabrzu, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze i w BYDGOSZCZY!

Niezapomniane hity z czterdziestoletniej historii rocka już w grudniu w Bydgoszczy w wykonaniu zespołu Smokie, jednak w niecodziennym wydaniu – wzbogacone symfonicznymi dźwiękami i w zupełnie nowych aranżacjach!

SMOKIE z orkiestrą symfoniczną
Hala Łuczniczka,
Toruńska 59,
85-023 Bydgoszcz,
11 grudnia (wtorek) 2012,
Godzina: 19:00.
Ceny biletów: 170zł, 140zł, 110zł
Organizator:www.makroconcert.pl
Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.eventim.pl
Wykaz punktów sprzedaży www.eBilet.pl lub www.eventim.pl