3 lipca 2012 12:03 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Nguyen Le – pochodzący z Wietnamu gitarzysta jest pierwszą gwiazda nadchodzącego cyklu koncertów „Era Jazzu”. Pojawi się on wraz z zespołem na jedynym w Polsce koncercie w teatrze Palladium w Warszawie 10. października tego roku.

nguyen-leKoncert zespołu Nguyena Le wpisuje się w nową koncepcje naszej imprezy. W ciągu kilkunastu lat zaprezentowaliśmy najwybitniejszych i najpopularniejszych artystów : od Diany Krall i Herbiego Hancocka po Casandrę Wilson i Al Di Meolę. Ale Era Jazzu to przede wszystkim prezentacja twórców, którzy są niekwestionowanymi gwiazdami w USA i w Europie, ale nie znani są polskiej publiczności. To właśnie koncertami Ery Jazzu pokazaliśmy po raz pierwszy Omara Sosę, Marizę, Angelique Kidjo, Abbey Lincoln, Kronos Quartet, Freddie’go Cole’a, Dianne Reeves. W nowym sezonie Era Jazzu promować będzie wybitnych artystów, którzy będąc gwiazdami największych festiwali i prestiżowych estrad, zdobywając najważniejsze nagrody, nagrywając bestsellerowe albumy dotąd nie pojawiali się w Polsce. Pierwszym naszym gościem będzie Nguyen Le – niekwestionowany wirtuoz jazzowej gitary.” – tak o całej imprezie mówi Dionizy Piątkowski, dyrektor Ery Jazzu.

Wietnamski gitarzysta ma na swoim koncie kilkanaście albumów i kontrakt z prestiżową wytwórnią ACT Records. Jego najnowszy album „Songs Of Freedom” zyskał nagrodę Albumu Roku 2011.

Bilety na koncert dostępne na stronach:
www.ticketpro.pl
www.ebilet.pl
www.eventim.pl

a także w salonach EMPiK oraz Teatrze Palladium.

Więcej informacji na stronie: http://erajazzu.eu