27 sierpnia 2012 17:15 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

21 września odbędzie się premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatniej dekady. „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida przedstawi fanom historię słynnego składu Paktofonika, która dla wielu była początkiem prawdziwego rapu w Polsce.

Jesteś Bogiem

Jesteś Bogiem w reżyserii Dawida Leszka nareszcie ujrzy półmrok wnętrza polskich kin. Niemal po dekadzie oczekiwania, oto jest, film- historia. Historia Magika, Rahima oraz Fokusa – trzech pionerów hip-hop`u, trzech ojców tej muzyki w naszym kraju. 

Paktofonika, czyli „pakt związany przy brzmieniu głośnika” powstała w 1998 roku. Leszek opisuje losy trzech młodych i ambitnych chłopaków, którzy pragnęli zostać usłyszeni przez wszystkich. Ich twórczość była niekonwencjonalna, bawili się stylem, barwą oraz słowem. Pełni gniewu i cierpienia, jednocześnie potrafili zaskoczyć pozytywnym tekstem. Wytyczyli nowe możliwości dla przyszłych raperów, ich następców, którzy będą kontynuowali dzieło formacji.

Po samobójczej śmierci Magika, Rahim i Fokus nie poddali się, nadal tworzą. Jak wyglądały losy grupy oraz ich poszczególnych członków? O tym będziemy mogli się przekonać już wkrótce w kinach.