15 sierpnia 2012 18:53 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Już 29 listopada w Wrocławiu, dzień później w Gdańsku oraz 1 grudnia w Warszawie wystąpi Brytyjska grupa Dragonforce.

Dragonface zagra trzykrotnie w Polsce
Dragonforce to formacja, która swój styl określa jako eksperymentalny power metal. Grupa powstała w 1999 roku, jednak początkowo znana była pod nazwą DragonHeart. W 2001 roku nazwa została jednak zmienioną na obecną, aby uniknąć pomyłek z innymi zespołami, wytwórnią muzyczną oraz filmem o tym tytule. Skład formacji tworzą muzycy, który pochodzą z różnych zakątków świata. Początkowo Dragonforce grało nowoczesny power metal, jednak z czasem ukształtował się charakterystyczny styl zespołu. Poprzez połączenie wielu gatunków muzycznych, jak np. heavy metalu, power metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu, hard rocka, a także muzyki z gier komputerowych grupa zyskała wielu fanów, którzy docenili unikatowe brzmienie grupy.

Obecnie grupa ma na swoim koncie liczne koncerty na całym świecie oraz sześć albumów studyjnych. Najnowszy z nich zatytułowany „The Power Within” jest powodem wizyty zespołu w naszym kraju. Krążek ukazał się w sprzedaży w tym roku i właśnie w celu promowania najnowszego wydawnictwa, zespół pojawi się w naszym kraju aż trzykrotnie. Muzycy wystąpią już 29 listopada we wrocławskim Alibi, 30 listopada w gdańskim Parlamencie oraz 1 grudnia w warszawskiej Proximie.

Muzykom podczas koncertów w Polsce towarzyszyć będą dwie formacje – niemiecka grupa Kissin’ Dynamite’s, która zapewnia ekscytujące, niebezpieczne i wybuchowe występy oraz Huntress, sensację heavy metalowej sceny z Los Angeles.

Bilety na wrocławski koncert, który odbędzie się 29 listopada o godzinie 20:00 w klubie Alibi dostępne są w cenie 69 złotych w przedsprzedaży na portalach Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz Biletin. W dniu koncertu bilety będą dostępne w klubie w cenie 80 złotych.

Wejściówki na gdański koncert zespołu, który odbędzie się dzień później (30 listopada) o godzinie 18:00 w klubie Parlament będzie można zakupić w cenie 69 złotych w przedsprzedaży na stronach Ticketpro.pl, Ebilet.pl oraz Pwevents.pl, a także w punktach stacjonarnych: Lotto (CH Manhattan), Plus (Centrum Gemini) oraz klubie parlament. W dniu koncertu wejściówki będą dostępne w cenie 80 złotych.

Wszyscy, którzy zapragną udać się na show zespołu w Warszawie, mogą już kupować bilety na stronach Ticketpro.pl, Ebilet.pl oraz Pwevents.pl, a także w klubie Proxima w cenie 69 złotych. W punkcie Ticketclub, który znajduje się przy ulicy Barcka 25 można natomiast nabyć bilety kolekcjonerskie. W dniu koncertu bilety będzie można zakupić w cenie 79 złotych.