2 lipca 2012 22:05 » Opublikowane przez: » Zostaw komentarz 

Podczas tegorocznej, osiemnastej edycji Przystanku Woodstock wystąpi najmłodszy syn legendarnego Boba Marleya – Damian Marley.

Damian Marley na Przystanku WoodstockDamian Marley to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych artystów reggae w Polsce. Jest on członkiem formacji Superheavy, zdobywcą wielu nagród Grammy oraz twórcą takich hitów jak „Welcome To Jamrock” czy „Road To Zion”. Damian Marley swój talent muzyczny oraz miłość do muzyki odziedziczył po swoim legendarnym ojcu, Bobie Marleyu. Swoją karierę muzyczną zaczął już w wieku 13 lat, wówczas wraz z kilkoma znajomymi założył on zespół The Shepherds. Debiutancki, solowy album Damiana Marleya „Mr Marley” wydany został w 1996 roku. Album bardzo szybko zdobył popularność w Stanach Zjednoczonych oraz na Jamajce, a młody Damian stał się jednym z ważniejszych wschodzących wówczas talentów. Kolejne albumy zatytułowane „Halfway Tree” oraz „Welcome to Jamrock” potwierdziły tylko wielki talent muzyka i oba zdobyły wiele nagród – w tym elitarną nagrodę muzyczną – Grammy. W swojej stosunkowo krótkiej karierze muzycznej młody Marley brał także udział w gwiazdorskim projekcie Superheavy, w skład którego weszli chociażby Mick Jagger, Joss Stone i Dave Stewart.

Najnowsza płyta najmłodszego syna Boba Marleya zatytułowana została „Distant Relatives” i zyskała bardzo dobre opinie krytyków oraz fanów. Album ten został nagrany wspólnie z legendarnym nowojorskim raperem Nasem. Obecnie muzyk pracuje nad swoim czwartym solowym albumem, który ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku

Już w sierpniu muzyk przybędzie do Polski na swój pierwszy solowy koncert. Artysta wystąpi dnia 2 sierpnia podczas tegorocznej edycji Przystanku Woodstock, która jest już 18. w historii festiwalu.